Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
VÝHODY a BONUSY:
 
DÁREK
k objednávce nad 1499 Kč
broušený krystalek na mobilní telefon

SLEVA 10% na další nákup
- přiložíme do balíčku ke každé objednávce nad 490 Kč.

Doprava ZDARMA
při nákupu nad 1499 Kč.

Péče o šperky

Péče  o  šperky

Aby Váš šperk vydržel co nejdéle krásný a dělal Vám radost, je nutné dodržovat následující tipy a pravidla:

1.)    Chraňte své šperky před stykem s vodou, aby nedošlo k poškození jednotlivých dílů. Sundejte si je vždy před mytím nádobí, sprchováním, saunováním anebo koupáním a to jak ve vaně, tak v bazénu či moři (chlór, sůl a koupelové oleje je výrazně znehodnocují). Také nenoste šperky do prostředí s výskytem síry a jodu – minerální prameny a lázně.

2.)    Zamezte styku s kosmetikou. Šperky se zkrášlete zásadně až po veškerých kosmetických úpravách, jelikož nejrůznější pleťové a tělové krémy, oleje, líčidla, laky na vlasy a parfémy působí velmi nepříznivě na bižuterii. Chemické látky, které jsou v nich obsažené, mohou narušit a poškodit povrchovou úpravu a tím zkrátit životnosti Vašich šperků.

3.)    Nenoste šperky na spaní, při sportování ani při fyzické námaze, např. při úklidových pracích a také v prašném prostředí. Zejména bižuterie je křehká a při neopatrném zacházení se může poškodit nebo rozbít. Chraňte hlavně prsteny a náramky před kontaktem s tvrdými předměty, aby nedošlo k mechanickému či povrchovému poškození.

4.)    Správně šperky ukládejte. V nejlepším případě je uchovávejte v suchu a temnu, například ve šperkovnicích tak, aby se vzájemně nezamotávaly či neodřely a neměnily svoji barvu. Náramky a náhrdelníky je ideální pověsit na speciální stojánky, háčky nebo je ukládat jednotlivě do krabiček, speciální sáčků, přihrádek apod.  Hlavně stříbrné a postříbřené ozdoby mohou na přímém slunci při delším působení zežloutnout a proto je vhodné je správně uložit. Bohužel vlivem vnějšího prostředí dochází na těchto předmětech k povrchovým změnám – oxidaci povrchu (černání). Šperky s krystaly ukládejte do měkkého pouzdra nebo krabičky s molitanem, aby nedošlo k poškrabání. K uchování původního lesku krystalů je čas od času vyleštěte měkkou látkou, která nepouští vlákna.

5.)    Čistěte šperky alespoň jednou za čas. Jako základ stačí horká voda s mýdlem či přípravkem na nádobí. Na čištění použijte například hadřík ze 100% bavlny či menší jemný kartáček.  Důležité upozornění: někteří výrobci zásadně nedoporučují své šperky s kamínky umývat vodou, jelikož hrozí jejich vypadnutí vlivem vniknutí vody pod kamínek. Tím se naruší struktura materiálu a lepidla, jež kamínek drží na místě.

Každopádně nikdy neošetřujte šperky pomocí agresivních čističů!

U šperků z obecného kovu se případné skvrny, které se objeví vlivem potu, mohou odstranit velmi jemně vlhkým hadříkem a třením.

U stříbrných šperků je možné zakoupit roztok na čištění stříbra. Dbejte ovšem také na to, zda je ve šperku také přírodní kámen, perla apod., které tuto chemii nesnesou a mohou pak změnit povrch či barvu. Po koupeli v čistícím roztoku je nutno vždy ozdobu opláchnout čistou vlažnou vodou, dokonale osušit a pečlivě přeleštit flanelovým hadříkem.

Druhou variantou jsou čistící utěrky či houbičky, které nejsou tak agresivní jako roztok, ale na druhou stranu s nimi nelze dosáhnout tak vysokého efektu, jelikož se nedostanete zcela všude.

Pokud se chystáte čistit šperky ze speciálních materiálů, zjistěte si doporučení pro  jejich čištění nebo je rovnou svěřte do rukou odborníků. Vaše oblíbené klenoty Vám za menší poplatek vyčistí a navíc dokáží vyretušovat i jejich drobná poškození. Zlatníci používají pro čištění šperků většinou ultrazvukové čističky. Ultrazvukové vlny čistí důkladně a hloubkově včetně záhybů a různých vzorů. Tyto přístroje vyčistí šperk nejlépe a zároveň nejšetrněji.

Poškrábané šperky si můžete nechat také vyleštit. Leštění probíhá ručně různými typy kartáčů a leštících past. Šperk pak dostanete od zlatníka zpět jako nový!

Upozornění:

U některých osob, které jsou nemocné nebo užívají určité léky ve větším množství anebo mají agresivnější pot, může dojít k narušení materiálu a změně vzhledu kovových dílů.

Facebook
Facebook
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz