Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
VÝHODY a BONUSY:
 
DÁREK
k objednávce nad 1499 Kč
broušený krystalek na mobilní telefon

SLEVA 10% na další nákup
- přiložíme do balíčku ke každé objednávce nad 490 Kč.

Doprava ZDARMA
při nákupu nad 1499 Kč.

  1. Úvod
  2. INFORMACE, ČLÁNKY
  3. Postup lepení dekorací
POSTUP LEPENÍ DEKORACÍ

Aplikace samolepících dekorací je velmi snadná a rychlá.

Pro nejlepší výsledný efekt a kvalitní obrazový design si prosím pročtěte následující rady a pokyny:

PŘÍPRAVA PLOCHY K LEPENÍ

Nejdůležitější je úprava plochy, na kterou chcete samolepící dekorace lepit. Povrch musí být hladký, čistý, nemastný, suchý, bez prachu, prasklin, hrbolů apod. Očistěte ho proto velmi pečlivě houbičkou nebo jemně navlhčeným hadříkem. Pokud lepíte na zeď, která je drobně zrnitá, hrbolatá či opravenou sádrou apod., je vhodné ji nejdříve zbrousit smirkovým papírem, aby jste měli jistotu, že bude dobře držet. Samolepka kopíruje povrch zdi včetně všech nerovností a nemusela by tudíž dobře přilnout nebo by případně mohlo dojít k jejímu natrhnutí a nehezkému vzhledu. Pokud se nečistoty a prach dostanou na lepicí stranu samolepky, přestává správně lepit.

PŘÍPRAVA DEKORACE

Arch se samolepkami si rozložte na rovnou plochu, narovnejte, aby samolepka nebyla vlnitá a nechte pár hodin při pokojové teplotě. V opačném případě hrozí, že by se mohla od zdi a z důvodu nesprávné přípravy před aplikací odlepit! Jednotlivé obrázky odlepujte od podkladového papíru opatrně nehtem nebo pomocí nožíku. Můžete si také obrázky předem nastříhat, aby se Vám lépe odlepovaly. Pokud budete lepit velké motivy, je nejlépe pracovat ve dvou či více lidech, aby se tak zabránilo nechtěnému slepení .

LEPENÍ

Samolepku menších rozměrů, u které jste si jisti umístěním, zlehka přiložte na požadované místo a nalepte. U rozměrově větších samolepek doporučujeme přilepit obrázek ke zdi nejdříve pomocí malířské pásky a z dálky zkontrolovat, zda je rovně a na správném místě, které Vám vyhovuje. Poté ji houbičkou nebo hadříkem silnějším tlakem ale opatřeně vyhlaďte a to vždy od středu k okraji, aby dobře přilnula k podkladové ploše. Hlavně po obvodu se musí dobře přichytit. Nesmí vzniknout žádné bubliny nebo záhyby. Pokud se Vám stane, že přece jen někde bublinka vznikne, buď samolepku opatrně odlepte až nad část s bublinou a znovu přilepte tak, aby nevznikla znovu, anebo již nalepenou samolepku uhlaďte směrem od bublinky ven, popř. ji pak opatrně propíchněte špendlíkem a vyhlaďte. Jestliže se stane, že se některé samolepky nebo jejich části odlepují od plochy, použijte ihned teplý vzduch pomocí fénu.
Plochu intenzivně fénujte a uhlazujte hadříkem, dokud obrázek perfektně nepřilne.

U větších samolepek doporučujeme provést 24hodinový test pouze s jednou nálepkou ze sady, abyste se přesvědčili, zda je vybraný povrch pro lepení samolepek vhodný.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ

Samolepící dekorace není vhodné lepit na čerstvé zdi, zdi vystavené intenzivnímu přímému slunečnímu světlu nebo vlhké a studené stěny. Není také vhodné samolepku aplikovat v blízkosti sálajícího tepla (topení, krb atd.).

Čerstvě natřené nebo malované zdi je nutné nechat minimálně 3 týdny uzrát a vyschnout, až poté je možné na ně samolepky aplikovat. Pokud stěna při kontaktu s látkou barví (nátěr je nekvalitní a na stěně je stále poprašek barvy), není vhodná k lepení samolepek. Též se vyhněte lepení na zdi s omyvatelným nátěrem. Pro lepení samolepek na stěny je důležitý pevný a soudržný hladký podklad a to pro jistotu i ve spodnějších vrstvách. Vhodné je před malbou povrch penetrovat.

Eshop tvujdesign.cz nenese žádnou zodpovědnost za případné poškození nástěnné malby vzniklé nesprávným postupem nebo nedodržením podmínek pro lepení samolepek.

U samolepek s transportní průsvitnou folií je potřebna nejdříve tuto folii důkladně přitlačit k samolepce, poté sejmout podkladový papír a přiložit samolepku na zeď do požadované polohy. Důkladně vyhladit a teprve poté odstranit transportní fólii.

Lepit můžete na tyto povrchy, které musí být čisté, nemastné, nevlhké, bez prachu , nerovností a prasklin:

*dřevo *sklo *plast

* zdi, stěny *hladké dlaždice *nábytek

* okna *zrcadla * kov

*karton.

Co vše se dá ozdobit samolepkami?

* zdi, stěny *nábytek – komody, skříně, stolky, židličky, postele, šuplíky, police

*dveře *zrcadla

*okna *koupelnové dlaždice

*ledničky *krabice, boxy

*dárkové balení - ozdobit papír, krabice a krabičky

*a vše co Vás napadne … fantazii se meze nekladou!

Facebook
Facebook
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz